Neler Yapıyoruz ?

Başka Bir Anadolu Nedir?

13 İç Anadolu şehrinde okuyan, eğitim ve fırsat eşitsizliği ile mücadele eden gençlere fırsat eşitliği sağlamak için kurulmuş bir sosyal girişimdir.

Hangi şehirler programa dahil?

Konya, Karaman, Eskişehir, Ankara, Kırıkkale, Niğde, Sivas, Yozgat, Nevşehir, Kayseri, Kırşehir, Çankırı, Aksaray

Anadolu’daki öğrencilerin problemleri nelerdir?

Günümüzde Türkiye’de 13 İç Anadolu şehrinde okuyan öğrencilerin her biri, uluslararası şirketlerin mülakatlarına katıldıklarında hala yaşadığı coğrafyanın kaderini beraberinde taşımaktadır, oysaki İç Anadolu’da okumaya karar veren her bir öğrenci aynı öğretim müfredatını görmekte fakat eğitime büyük şehirlerde okuyan öğrencilerden daha zor ulaşmaktadır. Rol model bulmakta zorlanır. Genellikle kendini geliştirmek için Üç büyük şehirden birine girmek zorunda kalır. Ayrıca mesleği ile ilgili ortaya emek koyabileceği bir teknokent ya da öğrenci komünitesi bulamadığından sektöre 1-0 geriden başlar.

Bireysel Nasıl Faydalanabilirim?

1. İş birliği içinde bulunduğumuz dernek, vakıf ve hızlandırma programlarının oluşturduğu mentör havuzundan 1 senelik faydalanabilir, mezuniyetten sonraki yolunu çizerken seninle aynı yollardan geçmiş mentörlerin tecrubelerinden faydalanabilirsin.

2. Anadolu’da kurulmuş Start Up’lardan oluşan havuzumuza cv’ni bırakıp deneyim kazanabilirsin.

3. Case Club’lara katılıp stratejik düşünme yeteneklerini geliştirebilirsin.

4. Her sene düzenlenen Genç Anadolu zirvesinde birçok isimle tanışıp network’ünü ve entellektüel bilgini geliştirebilirsin.

5. Teknoloji tabanlı eğitimler alıp yetkinliklerini geliştirebilirsin.

Öğrenci Topluluğuyum Nasıl Faydalanabilirim?

Başka Bir Anadolu Mail platformuna katılabilir, İç Anadolu’da okuyan öğrencilerin öncelikle kendi şehrindeki network ortamından faydalanmasına yardımcı olabilirsin. Böylelikle hem kendi topluluğunla yaptığım etkinliklerdeki etkileşimi arttırırsın, hem de öğrencilerin gelişimine fayda sağlarsın.

Başvuruları nasıl takip edeceğim?

Web sitemizden ve Instagram sayfamızdan takip edebilirsin.

İş Birliği Yaptığımız Kurumlar